KONST / Litografier / Färglitografi 8102091
nr 810 2091
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Färglitografi , Uno Vallman (1913-2004), 247/260, signerad, 1958, motivets mått: 43x46
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 25 februari 2013
kl 19:32:15
18/2 18:03:40